men talking in a car

VavaCars, Dynamics 365'i kullanarak 360 derecelik bir müşteri görünümü ve yönetim platformu yarattı.

Tuesday, June 22, 2021

VavaCars, kendi platformunu kullanarak araç sahiplerine araç satma fırsatı sunar. Dynamics 365'i kullanarak 360 derecelik bir müşteri görünümü ve yönetim platformu yarattı, verilerini depolamak için Azure'u edindi.

Logo for VavaCars
Customer VavaCars
Products and Services Azure Dynamics 365
Country Turkey

Would you like to be contacted by a Microsoft Representative to learn more about this solution?

CONTACT ME
CHALLENGE
Müşteri deneyimini iyileştirmek
Two females and one male in a medium conference room using a Lenovo Microsoft Teams Rooms touch display. Large wall mounted display with remote participants with screenshare and two laptops in view.

özellikle Türkiye ve Pakistan'daki çalışmalarımızda Dynamics 365’in sağladığı müşteri yolculuğu yönetim sistemi sayesinde müşterilerin attığı adımları ve geçeceği yolları 360 derece analiz edebilen bir müşteri deneyimi sağlamak ana hedefimizdir.

Bu yöndeki temel zorluklarımız ise hem yönetim ekiplerinin hem de Çağrı Merkezi Temsilcileri ve Araç Satın Alma gibi müşteriye dönük işlevler tarafından kolayca erişilebilen ve kullanılabilen mevcut çözümlerimizle entegre tek bir platformda müşterilerin faaliyetlerini ve isteklerini denetlemek ve yönetmek oldu.

SOLUTION
esnek ve etkili bir müşteri deneyimi için D365 ve Azure
Two males and three females collaborating in a conference room featuring an HP Teams Meeting Rooms touch display. The meeting has nine remote participants shown on a wall mounted display joined via Teams Meetings. Two subjects are using Surface devices.

Müşteri yolculuklarında sahip olduğumuz Standart Çalışma Prosedürünü (SOP) uygulamak ve izlemek istediğimiz için çözüm olarak 360 derecelik bir müşteri görünümü ve yönetim platformu elde etmek üzere Cloud D365, Azure DevOps, Azure Storage, Customer Voice, Power BI, Dynamics 365 dahil olmak üzere eksiksiz bir Microsoft uygulama ve altyapı ortamını benimsemeye karar verdik.

IMPACT
360 derece müşteri yönetimi platformu edinmek

Eylül 2019'dan itibaren Dynamics 365 kullanmaya başladık. Özellikle Türkiye ve Pakistan VavaCars olarak etkin bir şekilde kullandığımız Dynamics 365 sayesinde, hem kurumsal hem de bireysel müşteriler için anında 360 derece müşteri görüşü alabiliyor, çağrı merkezi temsilcileri ve araba satın alma merkezi yöneticilerinin yaptığı gibi müşteri ile doğrudan etkileşim veya iletişim gerektiren süreçler için Dynamics 365'in sağladığı genel müşteri yolculuklarını, standart işletme yöntemleri (SOP) doğrultusunda yönetip takip edebiliyoruz. Dynamics 365 bunlara ek olarak, bireysel ve kurumsal müşterilerimiz ile SMS ve e-posta yoluyla iletişim kurabilmemize de yardımcı oluyor. Müşteri istek ve şikayetlerini yönetmek için vaka yönetimi çözümü kullanıyor, Microsoft bulut sistemi çözümleri ile NPS ve ad hoc anketlerini Customer Voice ile rahatça uygulayabiliyor, sonuçları kolayca Dynamics 365'te takip edebiliyoruz. Dynamics 365 bazlı olan özelleştirme ve geliştirme, proje yönetimi ve depolama ihtiyaçlarını ise Azure Devops ve depolama çözümleriyle karşılıyoruz. Düşüncemiz, Dynamics 365'in zamanın ötesinde çözümlerinden olabildiğince yararlanmak ve gerektiğinde özelleştirmeye gitmektir. Standart işletme prosedürleri (SOP) için aktivite raporlaması oluşturmaya Dynamics 365 ile başladık, Power BI ile ise derinlemesine raporlama sistemine sahip olduk. Tüm SOP sonuçlarına, yönetim sürecinde olan herkes tarafından kolayca erişmeyi mümkün kılan Power BI sayesinde hedeflerimizi buna göre yönetebiliyoruz.

Geleceğe yönelik planlarımız : Farklı iletişim kanalları eklemek ve bu olası etkileşim kanallarını da müşterilerin yolculuğuna dahil etmek istiyoruz. 360 derecelik bir müşteri yönetim sistemi oluşturmak için diğer 3. parti yazılımları ile de en az 3 farklı entegrasyon yapmayı hedefliyoruz.

Three females in a meeting room and two of them are using their surface tab.